view_column
menu

Ulotka, czyli twój osobisty posłaniec

Różne są szkoły marketingu, a techniki sprzedaży spędzają sen z powiek. Czy na pewno wszystkie opanowałeś? Czy sprzedasz swoje usługi, czy znajdziesz klientów? W myślach szukasz rozwiązań, które zaskoczą, przyciągną i czasem… przestajesz brać pod uwagę to, co jest proste! A przecież ludzie kochają prostotę: to ona przekazuje trudne rzeczy w sposób zrozumiały, prawda?

Liczy się przekaz informacji

Słyszałeś, że reklama jest dźwignią handlu? To hasło nie wzięło się z powietrza, bo choć czasy się zmieniają, a klienci są coraz bardziej wymagający i pewni siebie, to jednak wciąż potrzebują jednej, prostej rzeczy: informacji. Rzetelnej, choć pomysłowej. Takiej, którą można ze sobą zabrać i przekazać dalej.

Taką formą informowania, która sprawdza się od wieków, jest ulotka. Ulotka jest ponadczasowa. Ulotka może stać się dźwignią twojej reklamy, pod warunkiem, że jej nie zlekceważysz.

Graphic design and print new leaflet for agenda.ch #graphicdesign #paper #leaflet #print @agenda.ch

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Buzz Com – Stephen Hearnden (@buzz_com)

Ulotka, czyli twój posłaniec

Kiedy w USA odbywają się kampanie wyborcze, Internet aż huczy od informacji. Jednak w zalewie wiadomości, tweetów, snapów, postów i artykułów sztaby nie zapominają o tym, co najważniejsze. O ulotkach. To właśnie one niosą informację o kandydatach, program wyborczy, postulaty, a przede wszystkim: gorące hasła, które wbijają się w pamięć i decydują o podejmowanych decyzjach.

Nie bez powodu ulotce powierzono rolę posłańca. Zapada w pamięć, jest poręczna, przykuwa wzrok.

Ulotka czyli coś, czego się pożąda

Ulotka – dobrze zaprojektowana, ciekawa, niosąca konkretną informację – ma szansę przetrwać. Sprawdzi się w każdej branży, choć przy jej projektowaniu trzeba uwzględnić wiele elementów, które poprawią jej skuteczność.

#ㅊㅈ . #공유광산 #리플릿 #디자인 예쁘고 아기자기한 홍보물이네요 . #바비샤인 #디자인회사 #시각정보디자인 #광고 #마케팅 #브랜드 #브랜딩 #bobbishine #visualdesign #marketing #branding #editorial #leaflet #design #designcompany #identity

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Bobbish➕Shine_Bobbishine/바비샤인 (@bobbishine_designcompany)

Zastanów się dobrze, w jaki sposób dowiadujesz się o restauracji, która właśnie otworzyła się koło twojego domu? Co bierzesz ze sobą, odwiedzając nowy salon kosmetyczny? O co zapytasz, kiedy w ulubionej cukierni pojawi się właśnie nowa gama wypieków?

☞ Tak – ulotka ma swoją moc i wciąż jest pożądana.

Niedawno uczestniczyłam w otwieraniu nowej restauracji sushi. Właściciele, zabiegani i zestresowani, późno zajęli się przygotowaniem ulotek z menu. W efekcie, knajpę otwarto, a ulotek brakowało.

Kiedy miałam okazję być tam cały dzień, zaskoczyło mnie, jak wiele osób wchodzi „z ulicy” i zadaje proste pytanie: „Czy mają państwo jakąś ulotkę z informacją? Przedrukowane menu? Chciałabym w domu się zapoznać”. Potencjalnych klientów nie zainteresowała strona www, bo ciężko ją zapamiętać, spiesząc się gdzieś i nie mając do tego głowy. Za to ulotkę można zabrać ze sobą i uważnie przestudiować.

#지앤비#리플렛#디자인#제1회광주지앤비영어말하기대회#gnb#leaflet#design#1stgwangjugnbenglishspeechcontest

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika 전석용 (@jeon_suk_young)

Siła ulotki tkwi w szczegółach. Liczy się każdy detal:

 • Projekt – ciekawy, dedykowany produktowi, nieszablonowy
 • Jakość papieru – bardzo ważna! – im ładniejszy, tym bardziej ulotka staje się „luksusową reklamą”, która zainteresuje wymagającego odbiorcę.
 • Układ. Masz dużo treści? Wybierz ulotkę składaną. Chcesz trafić w punkt? Wybierz minimalizm i skup się na najważniejszych treściach.

Musisz zrozumieć podstawy działania. Ulotka doskonała przedstawia się w „równaniu”

ulotka

Czy to wydaje się zbyt proste lub zbyt skomplikowane? A jednak, tylko łącząc wszystkie elementy w całość możesz liczyć na efekt.

Ulotka, czyli twoja jakość

Ulotka, która wyróżni się grubością papieru, sposobem składania, kolorem – nie zostanie potraktowana jak kolejny, niepotrzebny papier. Podobnie jak wizytówka, ulotka świadczy o jakości twojej usługi. Klient, który otrzymuje ulotkę wydrukowaną najtańszym kosztem otrzyma komunikat:

Oszczędzasz na papierze? To znaczy, że szukasz oszczędności na kliencie.

Płacąc za jakość, otrzymasz jakość w postaci klienta, który będzie lojalny, który będzie płacił za usługi i poleci cię znajomym.

ulotka-1024x763

Co z dystrybucją?

Wręczać ulotki na ulicy? Tak, pod warunkiem, że twoja oferta jest na tyle schludna, aby zainteresować przechodnia. Dostawa do skrzynek? Tylko, jeżeli coś sprawi, że nie trafisz do kosza. Ulotki restauracji lub cukierni często wiszą na domowych lodówkach… Natomiast ulotka salonu urody przetrwa, jeżeli kobieta uzna, że jest przepustką. Na przykład zawiera ciekawą zniżkę lub porostu zaoferuje coś „więcej” niż suchą informację.

Jeżeli ulotka działa bezustannie od czasów średniowiecza, to wystarczający dowód, że świetnie się sprawdza. Pomaga pozyskać klienta, daje informację, pomaga dotrzeć tam, gdzie nowoczesne kanały online zawodzą. A takich obszarów nie brakuje!

Ulotka reklamowa A5 dla firmy baaag

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Stachura (@sanprint.pl)


Podobał Ci się ten tekst? Zapisz się do naszego newslettera.


danuta-awolusiO autorce

Danuta Awolusi – copywriterka, redaktorka. Pisarka i wokalistka gospel, zakochana w muzyce.

Related Post


Powrót

2 komentarze
 • Michaś napisał(a):

  Ulotki reklamowe warto wykorzystać tylko jesli mamy
  lokalną firmę

  • admin napisał(a):

   Z pewnością firmy działające na rynku lokalnym mogą uzyskać tu sporo korzyści wykorzystując tą formę dotarcia do klienta. Jednak i duże sieciówki w ten sposób docierają do swoich Klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *