view_column
menu

Identyfikacja wizualna firmy Interim

Dziś, opiszę ciekawy projekt bazowej identyfikacji wizualnej firmy Interim jaki mieliśmy przyjemność realizować. Bazowy, ponieważ Klient na teraz potrzebował dwóch elementów:

  • nowego loga firmy
  • projektu wizytówki firmowej

Dwa w jednym

Spośród wielu interesujących rzeczy w tym projekcie, na uwagę zasługuje ten, że firma Interim to w zasadzie dwie współpracujące ze sobą marki zajmujące się:

  • Sprzedażą i generowaniem leadów w Internecie jako Interim Sales Managers
  • Koordynacją projektów jako Interim Project Managers

Tak więc realizowane projekty graficzne musiały być z jednej strony spójne, podkreślające przynależność do jednej firmy, z drugiej strony wskazujące na odrębny charakter działań obu marek. Podobnie jak w poprzednim wpisie dotyczącym firmy amuamu przedstawię kompletny proces współpracy z Klientem nad jego materiałami identyfikacji wizualnej.

Krok 1 – logo które stało się logotypem

Początkowe wymagania klienta dotyczące loga określały stworzenie znaku który zawierałby:

  • Nazwę firmy
  • Nazwę marki
  • Prosty znak graficzny dla każdej z marek, dodatkowo identyfikujący markę

Pierwsze propozycje jakie wysłaliśmy do klienta:

Znaki przy logach „project managers” sugerują zwięzłość, spójność, całość – czyli to czym dobry project manager musi się cechować. Przy logach „sales managers” znakiem graficznym sugerujemy wzrosty sprzedaży w firmie współpracującej z Interimem.

Na tym etapie projektu, mi osobiście najbardziej podobała się wersja druga, zwłaszcza dla „project managers”, klientowi zaś wersja trzecia i to na niej pracowaliśmy dalej.

Jak widać, dalsze „zabawy” logiem to głównie zmiany kolorystyki. Na tym etapie projektu doszliśmy jednak z Klientem do wniosku, że projektowany znak graficzny (tzw. sygnet) nie pomaga w odbiorze całości. Postanowiliśmy spróbować zmienić logoa na logotyp pozbywając się znaku graficznego co dało efekt jak poniżej:

Zmiana okazała się dobrym posunięciem. Nasze logo, które w tym momencie stało się logotypem zaczęło spełniać założenia początkowe, właściwie identyfikując firmę i odrębność marek. Najbardziej przykuwające oko logo to wersja nr 2 dla „project managers”. Dzięki umieszczeniu nazwy marki na wyraźnym ciemnym pasku nowym klientom jednoznacznie identyfikujemy czym Interim się zajmuje. Na tym etapie pozostało dobre dobranie kolorystyki logotypów dla obu marek.

Kolorystyka marki „project managers” to typowa biznesowa, techniczna. Dla części sprzedażowej firmy zdecydowaliśmy się na bardziej agresywne kolory. Kilka iteracji dalej mieliśmy wybrane logotypy dla obydwu marek, które finalnie prezentują się tak:

Kolorystyka została dobrana tak by jak najlepiej odzwierciedlać działalność obu gałęzi biznesowych firmy Interim. Korzystaliśmy tutaj z badań jakie opisałem tutaj we wpisie: Znaczenie kolorów w tworzeniu marki

Wizytówka

Mając loga przygotowaliśmy projekt wizytówki. Tutaj także dostaliśmy ciekawe wymaganie. „Obydwie marki powinny znaleźć się na wizytówce”. Mieliśmy zatem do przygotowania wizytówkę niejako dwóch „podfirm”

Od pierwszego do ostatniego, zaakceptowanego projektu mieliśmy jedynie 4 proste iteracje i zabawę układem treści na obu stronach wizytówki. Finalnie został wybrany bardzo zgrabny i czytelny projekt, który aktualnie drukujemy dla Klienta.

Podsumownie

Najlepszym myślę podsumowaniem projektu będzie opinia klienta jaką nam wystawił w google’ach:

Bardzo dobra obsługa klienta i profesjonalizm w podejściu. Michał wykazał się bardzo dużą proaktywnością i zrozumieniem naszego biznesu, przez co zaproponowane materiały bardzo nas satysfakcjonują. Polecam współpracę z Santri!

Łukasz Ubogi

i my dziękujemy za miłą współpracę i ciekawy projekt.

Related Post


Powrót

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *