view_column
menu

6 powodów, dla których ulotka sprzeda Twój produkt!

Jakie znasz narzędzie marketingowe, które sprzeda twój biznes? Wszystko kryje się w magicznym słowie „reklama”. Coraz częściej, zmartwieni konkurencją i wybrednością klientów, szukamy niestandardowych rozwiązań. Żywy obraz, media społecznościowe, inwestycja w adwords. To ma sens, ale warto również zwrócić się w stronę czegoś, co dobrze znamy: my i klienci. Podsuwamy wam sześć powodów – sprawdzonych przez naszych klientów i nas samych, dla których ulotka będzie sprzedawała wasz biznes. Nie wierzycie?

 

#1 Ulotka to najłatwiejsza forma komunikacji

Ulotka przekazuje informacje. Jest nośnikiem, na którym możesz zamieścić dowolną ilość słów, pod warunkiem, że mają sens. Wiadomość, którą przekazujesz dla klienta w formie drukowanej pozwala mu się z nią oswoić, lepiej zapamiętać, przemyśleć. Ulotka skłania go do poszukiwania informacji – chce zobaczyć więcej, sprawdzić twoją stronę www, fanpejdż. To forma komunikacji, która trafi do każdego klienta – bez względu na to, czy to miłośnik pączków czy drogich zegarków. Musisz jednak dobrać styl, detale, metodę przekazu. Zanim przystąpisz do projektu – zapytaj specjalisty, jak się do tego zabrać. No chyba, że sam masz mnóstwo świetnych pomysłów!

Post udostępniony przez Oriane (@design_mlr)

 

#2 Ulotka to luksusowe rozwiązanie – sprawdziliśmy!

Czy klient, któremu sprzedajemy luksusowy, dedykowany produkt lub usługę, potrzebuje informacji? Jak najbardziej. Ulotka to forma doskonała sama w sobie. Przykuwa uwagę, kusi pomysłowością. Jest świadectwem twojej jakości. Co trzeba zrobić, żeby tak było? Niech odpowiedzią będzie krótka, autentyczna historia.

Ostatnio znajoma poprosiła mnie o pomoc. Jej szef zdecydował się na druk ulotek, które mają zostać rozesłane nie do nowych, potencjalnych klientów, ale tych, którzy współpracowali z nim w przeszłości. To forma podziękowania, że wybrali jego usługę i pokazanie, co znajduje się w obecnej ofercie.

Post udostępniony przez thinkpadcreative (@thinkpadcreative)


Szef nie miał wątpliwości. Szanujemy klientów i dajemy wysoką jakość. Robimy więc ulotki na najlepszym papierze, uderzamy w detale. Szukamy drukarni, która sprosta wyzwaniu. Łatwo nie było! Raz za razem odrzucaliśmy kolejne wydruki próbne, „czepiając” się szczegółów. A to kolor nie taki, a to gramatura nieodpowiednia, a to papier za mało ekskluzywny… W końcu jednak udało się. Wybraliśmy gramaturę 200 gram dla ulotki składanej w harmonijkę. Na niektóre elementy położyliśmy lakier, a papier wybraliśmy w półmacie. Efekt? Przepiękne ulotki. Takie, których się nie wyrzuca, bo są personalne. Świetny produkt reklamowy wymaga szacunku, przyjrzenia się mu, odczytania informacji. Czy podobny efekt uzyskamy poprzez masową wysyłkę mailingów, smsów lub reklamy sponsorowanej na facebooku? Czy może klient doceni nasz wysiłek i zatrzyma wzrok na dłużej właśnie na naszej ulotce? Klasa potrzebuje klasy. Nie warto zawsze szczędzić środków, aby osiągnąć zamierzony cel.

#3 Ulotka to wartość dodana

Obecnie ulotki stały się czymś więcej niż papierową formą reklamy. Drukarnie szukają rozwiązań i pomysłów, które zamieniają je w małe dzieła sztuki. Nietypowe kształty, wytłoczenia, dbałość o każdy detal. Czasem jednak nawet to może nie wystarczyć. Zawalczcie o coś, co sprawi, że nawet ulotka wrzucona do skrzynki na listy nie trafi do śmieci. Niech stanie się równocześnie zaproszeniem do was, zniżką (niemałą!). Może w środku dołączycie do niej próbkę kosmetyku, kartę stałego klienta, dodatkowy element, który zapadnie w pamięć? Niech od razu będzie voucherem, który w oczach klienta zlikwiduje słowo „ulotka”, a zamieni je na „oszczędność”. Niech poczuje się jak tester, który ma szansę ocenić, zasmakować, poczuć się wyróżnionym. Dajcie się poznać!

Post udostępniony przez 세종디자인 (@sejongdesign)

#4 Ulotka to słowo, a słowa sprzedają biznes!

Aby ulotka mogła sprzedać twoją usługę nie wystarczy grafika. Potrzebujesz copywritera, który zna się na swojej robocie. Kogoś, kto napisze na twoją ulotką świetne hasło, ciekawą treść, kto dopasuje jej przekaz do grupy docelowej. Przygotowujesz ulotkę cukierni? Niech odbiorca poczuje smak czekolady na języku. Prowadzisz prywatne przedszkole? Niech rodzic pomyśli: „Wow. To miejsce dla mojego dziecka!”. Wydaje ci się to mało ważne? Przypomnij sobie wobec tego, co zapamiętujesz z reklam, które widzisz wokół siebie? Hasła.

☛ Pij mleko, będziesz wielki

☛ Tic Tac tylko dwie kalorie

☛ Bounty Smak Raju…

Te hasła utożsamiasz z marką, a markę kreujesz również poprzez materiały reklamowe. Ulotka może być doskonałym hasłem. W połączeniu z jakością druku, stanie się dla klienta biletem wstępu.

#5 Sprzedawaj personalnie

O dystrybucji ulotek wspominaliśmy w ostatnim wpisie [przeczytaj]. To bardzo ważne. Jeżeli ulotka ma sprzedać twoją usługę, lepiej nie wręczać jej byle jak i byle komu. Nawet ulotki rozdawane przechodniom na ulicy mogą odnieść sukces, jeżeli osoba wręczająca zdobędzie się na uśmiech, jedno lub dwa słowa, będzie znała twoją ofertę. Nie warto zostawiać ulotek „nielegalnie”, gdzie to możliwe. Trafią do kosza. Gdy pracowałam w restauracji, często ktoś przynosił plik ulotek, kładąc je bez pytania przy wejściu. Wyrzucaliśmy je bez mrugnięcia okiem, żałując jedynie marnotrawienia papieru. A wystarczyło porozmawiać, a może nawet zrobić wymianę, wspólną akcję? Ulotka to przecież narzędzie, które wymaga naszych pomysłów i kreatywności w działaniu. Od projektu, aż do spotkania z kimś, kto właśnie dzięki niej decyduje się na skorzystanie z naszej usługi.

Post udostępniony przez 충무로 인쇄업체 승우문화사 (@seungwoo_print)

 

#6 Ulotka to AIDA

Ulotka powinna zaciekawić, rozbawić, wzbudzić pożądanie. Wystarczy wykorzystać tu znaną piramidę AIDA. Jeżeli wasza ulotka dostosuje się do tej zasady – sprzeda wasze usługi, wzbudzi uznanie klientów.

ul1

☛ Co zwróci uwagę? Grafika, papier, kształt.

☛ Co zainteresuje? Treść.

☛ Co wzbudzi pożądanie? Dobra oferta.

☛ Co nakłoni do działania? Twoje wezwanie: promocja, przekaz, cel, jaki obierasz, drukując ulotkę.

 

Czy wasze wątpliwości zostały rozwiane? Nie wahajcie się. Dobra ulotka zawsze jest udaną inwestycją. Działajcie!

Voucher zakupowy dla firmy baaag

Post udostępniony przez Michał Stachura (@sanprint.pl)


Podobał Ci się ten tekst? Zapisz się do naszego newslettera.


danuta-awolusiO autorce

Danuta Awolusi – copywriterka, redaktorka. Pisarka i wokalistka gospel, zakochana w muzyce.

Related Post


Powrót

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *